Ploty Betafence

Abi vajama?

1000 lõbu vasakule

Betafence

Inspiratsioon

Elektrolüütiline või kuumsukeldustsinkimine — kumba valida?

105383s 1beka thumb640x480

Milline piirdeaia materjali kaitsmisviis on kõige tõhusam? Kas kaitsmisviisile tasuks üldse tähelepanu pöörata?

Investeeringut uude piirdeaeda tasub hoolikalt kaaluda igast aspektist. Loomulikult on meie jaoks kõige olulisemateks faktoriteks toote pakutav turvalisus ja selle kena välimus, kuid et ostuga igati rahule jääda, tuleb silmas pidada ka piirdeaia kestvust.

Tootja poolt õigesti ette valmistatud aiapaneelid ja –võrk teenivad teid pikki aastaid, ilma et oleks vaja piirdeaeda hooldada või parandada. Seega, enne kui langetate lõpliku otsuse, pöörake tähelepanu samuti sellele, kuidas on toodet kaitstud muutlike ilmastikutingimuste eest.

11586s 1beka

Mis on elektrolüütiline tsinkimine?

Elektrolüütiline tsinkimine on kõige levinum meetod terastoodete kaitsmiseks. Lühidalt öeldes on see teraspindade tsingiga katmise protsess. Tsink kaitseb terast korrosiooni eest, mis tekib vee, õhu ja terase vastastikuse mõju tagajärjel. Elektrolüütilise tsinkimise kasutamine on väga levinud auto- ja ehitustööstuses, samuti kasutavad seda metallaedade tootjad.

betafence panele ogrodzeniowe nylofor 3d light ocynk

Kaks kõige populaarsemat galvaanimismeetodit

Piirdeaiatööstuses on kaks kõige laialdasemalt levinud galvaanimisviis:

  • elektrolüütiline tsinkimine,
  • kuumsukeldustsinkimine.

Elektrolüütilise tsinkimise puhul rakendatakse elektrolüüsi abil elektrivoolu. Seda galvaanimismeetodit kasutatakse, kui toode tuleb lisaks ka värvida. Elektrolüütiline tsinkimine annab sileda ja ühtlase tsingikihi, millel ei ole aiapaneeli või –võrgu välimust mõjutada võivaid paksendusi või valujääke.

123852s 1beka

Siiski kipub see galvaanimisviis olema ebatäpne ning raskesti ligipääsetavates kohtades ei ole toode siis piisavalt galvaanitud. Tasub meeles pidada, et toode kaetakse väga õhukese tsingikihiga, mistõttu on toode vähem vastupidav. Samuti tuleb märkida, et teatud tootjad müüvad elektrolüütiliselt tsingitud tooteid viimistletud toodetena. See on viga, kuna selliselt töödeldud tooted vajavad täiendavat värvikihti.

140430s 1beka

Kuumsukeldustsinkimise puhul kastetakse toode kuuma vedelasse tsinki. Selle tulemusel tekib tootele paksem ja vastupidavam kiht, posti puhul nii selle sise- kui välispinnale. Selle meetodi abil galvaanitud paneelid, postid ja väravad on märksa kauakestvamad ning piirdeaed pakub territooriumile kaitset paljude aastate jooksul. Kuumsukeldustsingitud tooted ei vaja täiendavat värvimist, kuigi tootja võib seda teha, kui te seda palute.

Erinevus elektrolüütilise tsinkimise ja kuumsukeldustsinkimise vahel on piisavalt suur, et te teadlikult valiksite piirdeaia, mis on paremini kaitstud võimalike kahjustuste eest.