Warning: Declaration of JRouterJoomsef::parse(&$siteRouter, &$uri) should be compatible with JRouter::parse(&$uri) in /betafence.ee/components/com_sef/sef.router.php on line 72

Warning: Declaration of JRouterJoomsef::build(&$siteRouter, &$uri) should be compatible with JRouter::build($url) in /betafence.ee/components/com_sef/sef.router.php on line 72

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /betafence.ee/components/com_sef/sef.router.php:72) in /betafence.ee/plugins/system/eprivacy/eprivacy.php on line 150

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /betafence.ee/components/com_sef/sef.router.php:72) in /betafence.ee/plugins/system/eprivacy/eprivacy.php on line 150
Piirdeaed linnaruumis: näidislahendused - Betafence.ee

Ploty Betafence

Abi vajama?

1000 lõbu vasakule

Betafence

Inspiratsioon

Piirdeaed linnaruumis: näidislahendused

betafence rondo kedzierzyn kozle gabion nylofor 3d p1110813

Linnaruumis piirdeaiad mitte ainult ei eralda alasid sõidu- ja kõnniteedest, vaid ka kaunistavad piirestatud territooriume.

Avalikel aladel kasutatavatel aiapaneelidel ja –võrkudel on veidi teistsugune eesmärk kui elamute puhul kasutuses olevatel piirdeaedadel. Esimeste ülesanne ei ole tagada maksimaalset turvalisust, kuigi ka see on oluline, vaid hoopis alasid üksteisest eraldada.

Linnaruumi piirdeaedu püstitatakse kõige sagedamini parkide, mänguväljakute, platside ja avalike hoonete ümber. Sellised tooted, nagu näiteks gabioonid, on osa maastikuarhitektuurist ning kaunistavad alasid, kus neid kasutatakse.

Järgnevalt on toodud kõige populaarsemad lahendused Betafenceʾilt linnaaladel kasutamiseks.

Nylofor City paneelid

Nylofor sarja üks mudelitest on kujundatud spetsiaalselt linnaruumi jaoks. Nylofor City süsteem on valmistatud keevispaneelidest, mis kinnitatakse ristkülikukujulise ristlõikega postide külge. Süsteemil on ka täiendav ülemine reeling, mis kaitseb möödakäijaid piirdeaia osade külge kinni jäämise või end nendega lõikamise eest. Süsteem on populaarne nii parkide kui trammiteede piirestamisel.

11366s 1beka

Barofor paneelid

Selle mudeli peamiseks tugevuseks on paneelide väga elegantne, trendikas välimus, millel on Deco versiooni puhul ka viimistlusega kaar. Niisugune lahendus on ideaalne mänguväljakute eraldamiseks, kuna piirdeaial ei ole teravaid väljaulatuvaid osi. Samal ajal kasutatakse tööstus- ja ärihoonete juures Square mudeleid koos teemandikujulise ristlõikega, mis takistab üle aia ronimist.

Näiteks on Barofor Deco paneelid paigaldatud mänguväljakule Varssavi ühes elamurajoonidest.

11716s 1beka

Nylofor 2D Super paneelid

Seda tüüpi paneele kasutatakse peamiselt aladel, mis vajavad täiendavat kaitset sissetungijate eest. See piirdeaed tagab kaitse tänu oma tugevale, jäigale struktuurile ja kahekordsetele horisontaalsetele varbadele. Nylofor 2D Super paneele kasutati muu hulgas Poola linna Bielsko-Biała munitsipaalpargis.

105494s 1beka

Gabioonid

Kuigi gabioone kasutatakse piirdeaiaelemendina, on linnaruumis neist rohkem kasu iseseisvate gabioonseintena, mis niiviisi märkamatult eraldavad pargi eri alasid. Tänu oma omadustele on neid võimalik kasutada rohealadel kallakute toetamiseks ja kaitseks maalihete eest rohealadel, samal ajal täiendavad gabioonid stiilselt maastikku. Lisaks saab gabioone kasutada pargipinkide ehitamiseks – tuleb vaid kinnitada gabioonkorvi peale puitlauad. Sellist konstruktsiooni gabioonidest kasutasid arhitektid Góra Cyranowska pargis Poola linnas Mielecis.

Need on vaid mõned toodetest, mis on mõeldud linnaruumis kasutamiseks, kuid juba nende lahenduste põhjal on näha, kuidas õigesti valitud piirdeaed võib osutada märkimisväärset mõju ühiskondlikult kasutatavate alade väljanägemisele ja funktsionaalsusele.

betafence lotnisko bulgaria gabion sofia airport center 09