Ploty Betafence

Abi vajama?

1000 lõbu vasakule

Betafence

Inspiratsioon

Värava hooldusviisid

132684s 1beka thumb640x480

Kas soovite, et teie värav teeniks teid pikki aastaid? Siis veenduge, et teie värav on korralikult kaitstud ja hooldatud.

Kaasaegsed väravad on äärmiselt kauakestvad ja nende puhul on tagatud tõrgeteta töötamine paljude aastate vältel. Siiski, nagu mis tahes muud mehaanilised seadmed, vajavad ka väravad korrashoidmist, kui soovite nende tööiga pikendada.

Täiendava kaitse pakkumine väravale sõltub selle tüübist. Liugväravad ja tiibväravad on selles osas erinevad. Allpool leiate õpetuse, kuidas oma väravat õigesti hooldada.

betafence brama przesuwna horizen mili 2016 07 21 786

Liugväravad

Liugväravate puhul peaksite toote üle vaatama peamiselt enne ja pärast talveperioodi, ning loomulikult ka siis, kui märkate mis tahes tõrkeid värava avanemisel.

Liugvärava hooldamine algab kõigi selle komponentide kontrollimisega võimalike kahjustuste või löökide (nt autolöökide) osas. Selle käigus tuleb üle vaadata ka kruvid, nt kas need on roostes, ja kui kõvasti on need kinni kruvitud. Kui mõni neist on lahti, tuleb see uuesti kinni keerata. Sama kehtib ka juhtrullikute kohta — kulunud rullikud tuleks võimalikult kiiresti välja vahetada.

Järgmiseks sammuks on kontrollida, et värava asend oleks vertikaalne, mis tagab värava korraliku töötamise. Tuleb meeles pidada, et lumi, muda või taimed võivad takistada väravat vertikaalses asendis seismast. Need tuleb värava ümbrusest eemaldada.

10198s 1beka

Lõpuks kontrollige fotoelementi ja mootorit. Nende mõlema puhastamine tagab värava kauaaegsema ja tõrgeteta funktsioneerimise. Lisaks vahetage välja otsapostis paikneva fotoelemendi patareid (CR2 3V), et teid ei tabaks ühel päeval üllatusena nende tühjakssaamine.

139927s 1beka

Tiibväravad

Tiibväravate hooldamine on palju lihtsam ega nõua nii palju aega kui liugväravate puhul. Siin tuleks peamiselt keskenduda kaitsekihi visuaalsele kontrollimisele ning mehaaniliste kahjustuste korral need parandada. Ärge unustage kontrollida, kas kõik hinged, lukk, püüdur, maariiv (kahepoolse tiibvärava puhul) on korralikult kinnitatud.

Värava hooldus ei maksa palju, kuid võimaldab märkimisväärselt pikendada teie selle eluiga. Hooldusele oma aja kulutamine tasub end ära.