Ploty Betafence

Abi vajama?

1000 lõbu vasakule

Betafence

Inspiratsioon

Gabioonid kaitsmas parke ja mänguväljakuid

betafence czafira park wegry gabiony dscn7524 thumb640x480

Gabioonid, unikaalsed korvid, mis on täidetud kividega, ei jäta kedagi kunagi ükskõikseks. Seetõttu pole ka ime, et neist on saanud midagi palju enamat kui vaid viis tugevdada kallakuid või kaitsta alasid maalihete eest. Arhitektid on kiirelt taibanud, et gabioonide näol on tegemist ainulaadse instrumendiga ruumide kujundamiseks ning hakkasid neid kasutama kõikjal, kus sooviti kaunilt vihjata loodusele, ja seda ka avalikus ruumis.

Nii jõudsid gabioonid parkidesse ja mänguväljakutele ning neist sai loodusest inspireeritud dekoratsioonielement. Linnaruumis rohealade ümber, nagu näiteks Leszno linna pargis (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/gabiony-w-parku-w-lesznie,163/), gabioonid mitte ainult ei eralda puhkamiseks mõeldud ala, vaid täidavad ka akustilise varjeseina otstarvet, mis summutab tiheda liiklusega tänavatelt kostuva müra.

betafence gabion park leszno 4

Gabioonid on ka suurepärane materjal originaalse arhitektuuriga linnamaastikute kujundamiseks. Gabioonkorve on kasutatud näiteks Poolas Mieleci linnas Gora Cyranowska metsapargis jooksurada ümbritsevate barjääridena (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/park-gora-cyranowska-w-mielcu,251/). Samuti on neist ehitatud kaks kivilabürinti, mis kutsuvad pargis oleva mäe tippu külastama kogu perega.

betafence labirynt mielec gabion dsc 0319

Gabioonstruktuuride ilu ja funktsionaalsust hindasid kõrgelt ka arhitektid, kes kujundasid linnaruumi Ungari pealinnas Budapestis. Cziffra pargi pingid (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/park-do-treningow-czifra-park-wegry,196/) pakuvad sportlastele võimalust pärast intensiivset treeningut hinge tõmmata. Gabioone on samuti kasutatud lastele mõeldud ala eraldamiseks ning tulemuseks saadi huvitav mänguväljak (link: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/plac-zabaw-wegry,183/), kus on tagatud mugavad tingimused nii lastele mängimiseks kui vanematele puhkamiseks.

betafence czafira park wegry gabion dscn7530betafence plac zabaw wegry dscn7536

Tänu oma kaunile ja elegantsele välimusele muutuvad gabioonid aina populaarsemaks avalikes ruumides ning ka eravalduste puhul kasutamiseks. Lihtsalt vaadake, miks.