Ploty Betafence

Abi vajama?

1000 lõbu vasakule

Betafence

Inspiratsioon

Liugväravad on moes

betafence brama przesuwna horizen set small thumb640x480

Otsus paigaldada liugvärav ei ole tingitud mitte ainult praegusest trendist, vaid ka sellist tüüpi värava kasutusmugavusest. Viimane on võtmefaktoriks, eriti kui kasutate oma väravat mitu korda päevas. Lisaks, kui valite liugvärava, mis on mõeldud just teie väravatüübi jaoks, saate tervikliku piirdesüsteemi, mille elemendid sobivad kokku nii visuaalselt kui tehniliselt.

Miks valida liugvärav?

  • Kuna liugvärava tiib liigub piki piirdeaeda, ei võta tiib seetõttu sissesõidualal ruumi. See muudab liugvärava kasutamise ideaalseks väikeste kruntide puhul, kus tiibvärav takistaks olulisel määral garaaži kasutamist või sissesõidualal parkimist.
  • Te saate valida liugvärava laiust vastavalt oma soovile, mistõttu on teil võimalik kujundada palju laiem sissepääs kui tiibvärava puhul. See on oluline juhul kui väravast sissesõitmine on raskendatud (nt muu infrastruktuuri tõttu). Lai värav võimaldab sissesõidualal parkida lausa kahte sõidukit.
  • Liugvärava kasutamine on samuti turvalisem. Tiibvärava puhul võib tugev tuul värava kinni lüüa hetkel, kui olete oma valdusele sisenemas või sealt väljumas, ning kahjustada teie autot.
  • Kui valite automatiseeritud värava, maksate liugvärava ajami eest vähem kui tiibvärava puhul.

Liugvärava ainsaks miinuseks on tema kaal — manuaalselt on seda palju raskem avada kui tiibväravat. Seetõttu tasuks kaaluda liugvärava valimisel automatiseeritud mudeli soetamist. Seda tasub kaaluda veel teiselgi põhjusel — automatiseeritud väravat avamine ja sulgemine distantsilt on mugav. Te hindate seda kindlasti kõrgelt kehva ilma korral; siis, kui sisenete oma hoovi või väljute sealt otse tiheda liiklusega tänavale; või kui teil on lihtsalt kiire. Kõige olulisem on aga mõista, et värav on pikaajaline investeering. Kui te veel kõhklete, kas osta automatiseeritud variant või mitte, mõelge, kas ka pärast sajandat korda värava avamist arvaksite, et automatiseeritud värav ei ole vajalik.

betafence brama przesuwna horizen mili 2016 07 21 786

Liugvärava piirangud

Pidage meeles, et mitte kõikidele valdustele ei ole võimalik liugväravat paigaldada. Kuna värava tiib liigub piki piirdeaeda, ei pruugi selleks olla piisavalt ruumi, kui teie krunt on kitsas. Samuti vajavad konsooliga piirdeaiad vastukaalu tõttu rohkem ruumi (mida pikem ja raskem on värav, seda pikem ka vasturaskus). Kui teie piirdeaia segment on lühem kui värava pikkus koos vastukaaluga, uurige, kas oleks võimalik paigaldada värav liugtorule, mis on lühem, kuna sellel puudub vasturaskus.

dsc00452

Mida tasuks veel silmas pidada liugvärava valimisel?

  • Kui valite liugtorul liikuva värava, pidage meeles, et sinna võib koguneda puulehti, kive, käbisid või lund. Kontrollige regulaarselt, kas siin vajab puhastamist.
  • Pidage samuti meeles, et värava teel piki piirdeaeda ei või olla ühtki takistust, nagu näiteks taimed või prügikonteiner.
  • Jalgvärav peab olema paigaldatud selliselt, et see ei segaks liugvärava tiiva avanemist. Isegi kui kasutate oma jalgväravat väga harva, on jalgväravast sisenemine või väljumine liugvärava liikumise ajal inimese jaoks ohtlik.